Пет деца и жена исчезнаа во еден ден


Скопската полиција извести дека вчера социјален работник во домот „Ранка Милановиќ“ пријавил дека Е.Е. (19) од Берово, Н.Д. (20) од Чашка, С.Р.(18) од Скопје, 14-годишник од Кочани и 17-годишник без постојано место на живеење, сите штитеници на домот, самоволно го напуштиле домот.Missing-Person isceznata

Истиот ден во МВР, М.М.(54) од Куманово пријавил дека од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга С.А. (29) од село Облавче, општина Старо Нагоричане.

Од МВР велат дека е започната потрага по шестмината исчезнати.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1