Пијан битолчанец го демолирал домот и се заканувал со нож


Вчера во 20.40 часот во Битола, на ул. „Генерал Васко Карангелевски“ двајца полициски службеници биле нападнати со нож од страна на лицето Н.Д. (39). Полициските службеници биле на должност по пријавено семејно насилство од страна на Н.Д., кој во алкохолизирана состојба вршел оштетување во домот и имал вербални расправии со сите присутни.Nasilje-u-porodici
Кога пристигнале полициските службеници , во еден момент Н.Д. со нож замавнал кон нив, но бил спречен во намерата по што истиот е приведен.

Се преземаат мерки за целoсно расчитување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1