Пилотот си ја отвори душата: „Ја видов малата Меди“


Андре Ван Вјук вил во Португалија за време на исчезнувањето на малата Британка. Тој рекол дека видел лица заедно со русокосо девојче кои и го криеле лицето. Тој тоа го пријавил во полиција.medlin-meken640trh45y45y4-43194

Десет години по исчезнувањето на Меди тој го прекинал молчењето. Девојчето исчезнало во 2007 година во Португалија, кога била на одмор со своите родители.

-„Бев на пат од Португалија во Лгос кога има ја видов кочијата. Во неа имаше пар на средни години кои беа облечени во типична гардероба на Роми. Вниманието ми го привлече жената која го криеше девојчето. Бидејќи Меди беше тема на денот, се свртев и ги следев. Жената го прекри лицето на девојчето и отидоа во камп. Сето тоа го пријавив на властите, но не бев сосема сигурен дека тоа е Меди, но сепак ситуацијата ми беше навистина чудна.“- изјави пилотот.

Вели дека не знае дали полицијата ја истражила неговата пријава или не.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1