Почина актерката која се прослави во филмот Notting Hill


Британската актерка Ема Чејмбрес и ѕвезда од филмот „Notting Hill“, почина на 53 години, пренесоа денеска светските медиуми.

Чејмбрес, најголема слава стекна по комедијата „Notting Hill“ каде што ја глумеше помладата сестра на Хју Грант.

„Ема почина во средата, од „природна смрт“. На сите ќе ни недостига многу“, соопшти нејзината агенција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1