Почина човекот кој го создаде Душко Долгоушко


Американскиот аниматорот и креаторот на цртаниот лик Душко Долгоушко, Боб Гивенс почина на 14 декември во болница во Барбакан на 99- годишна воздраст.

Цртаниот филм кој со својата занимлива појава и нестрашливост ги освои срцата на публиката ширум светот остана без својот творец, аниматор и креатор, Боб Гивенс, кој почина во својата 99 година од животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1