Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот – снежна покривка од 45 сантиметри


Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20…

Времето Попладне во западните делови ќе има пообилни врнежи кои ќе бидат претежно од снег и ќе предизвикаат позначително зголемување на снежната покривка, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Во ноќните часови пообилни врнежи, во пониските делови од дожд, ќе има во југоисточните подрачја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1