Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за само една минута (Видео)


Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи ледот.mraz-sofersajbna

Рецептот е да земете прскалка во која ќе има

2/3 медицински алкохол,

1/3 вода и

една лажичка сјај за садови.

Погледнете го видеото и научете како да го решите овој проблем во една минута.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

One Response to “Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за само една минута (Видео)”

  1. gogo #

    kolku % alkoholot treba da e ??

    21/11/2016 23:25 at 23:25 Reply

Остави коментар

UA-33057274-1