Полицијата и спасувачките екипи на терен: Се трага по Ненад кој исчезна во снежната бура


Братот го сакам највеќе на светот, не губам надеж дека е жив и зрав и дека ќе го најдеме. Ова го вели Милибор Радиќ, братот на 32-годишниот Ненад Радиќ кој е завеан на планина во Србија.policija-sneg

Двајцата од 1996 година останале без родители, си се имаат само еден со друг и затоа откако Ненад на 6 месецов исчезна во страшна снежна бура на планина, братот неуморно го бара.

Браќата тргнале во шумата за бадникови гранчиња кога се случило невремето.

Полицијата, спасувачките екипи и пожарникарите неуморно тргаат по 32-годишниот Србин. И покрај силниот ветер кој сече на -15 потрагата интензивно трае.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1