Полицијата на нозе, се нудат и пари за ова момче: Избегал со пари од банка


Германската полиција интензивно трага по маж од Србија кој украл повеќе стотици илјади евра.

Како што пренесоа српските медиуми, се работи за 26-годишниот Ријад К. од Србија кој патувал со колегата во блиндирано возило кое носело пари во банка, ненадејно кога колегите излегле од возилото дал гас и побегнал со парите.

Германската полиција почна потрага и најави и парична награда за оној кој ќе го фати крадецот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1