Поплавена поликлиниката Ченто


Поради голем дефект, во просториите на Поликлиниката Ченто веќе со денови има големи количества вода кои шират смрдеа во ординациите што предизвикува револт кај пациентите.poplava2

„Водата е во подрумските простории, а се појави како последица на дефект кој што локациски е надвор од Поликлиника Ченто“, велат од ЈЗУ Здравствен дом Скопје.

Од ЈЗУ додаваат дека ова никако не давањето на здравствените услуги, и информираат дека надлежните водата ја испумпуваат од просториите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1