Повредени неколку пратеници (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)


Упадот на демонстрантите во Собранието донесе повредени пратеници. Неофицијално, повредени се Зоран Заев, Дамјан Манчевски, Максим Димитриевски и Зијадин Села. Состојбата е тензична, особено во Прес центарот.fdsfgsd-117502-520x292

mancevski-520x294

Повредениот на фотографијата е Зијадин Села, кој не е во тешка состојба како што пишуваа некои медиуми. sela-1 тепање

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1