Пожар на Клуниката за уво, нос и грло


На Клиниката за уво, нос и грло во комплексот клиники „Мајка Тереза“ доцна синоќа околу 22 часот избувнал пожар, соопштија од Противпоарната брига на Град Скопје.

Пожарот бил предизвикан од болјер во бања, а интервенирала Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје со пет пожарникари и две возила.

Опжарена е површина од шест квадратни метри и според првичните проценки предизвикана е материјална штета од околу 12.000 денари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1