Пожар во куќа во Скопје – шестчлено семејство било во неа


Околу 23 часот во Скопје на улица “Катлановска“, во куќата на 70-годишниот А.М. настанал пожар.

Истиот бил изгаснат од страна на членови на семејството. Во моментот на пожарот во куќата престојувале шест члена од семејството, а за среќа нема повредени лица.

Од пожарот предизвикано е оштетување на дел од фасадата.

Извршен е увид на местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1