Позната јачината на последниот земјотрес во 20:57 часот


Земјотресот бил со јачина од 2,1 степен според Рихтер.Нов четврт земјотрес го стресе Скопје вечерва. Три минути пред 21 часот е почувствуван и четврт земјотрес со помал интензитет кој ги вознемири граѓаните.zemjotres-5-640x325

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1