Познатата актерка почина еден ден по погребот на своите родители и сестра


Кон крајот на декември минатата година, познатата актерка била во автомобилот со своите родители и сестра. На автопатот имале сообраќајна несреќа, а сега никој од четворицата не е жив. И Џесика Фалкхолт почина.
Познатата австралиска актерка исклучена е од апаратите само ден по погребот на своите родители и сестра. Мајка и и татко и Ларс и Вивијан страдале на лице место, а таа и сестра и се бореле за живот. Набрзо и 21 годишната Анабел починала во болницата.
Џесика била на апарати, но главата и била значително повредена. Според одлука на семејството, симната е до апарати кои ја одржувале во живот. Цело време била во кома. Почина во 30 година.

Фалкхолт играла во серијата „Дома и далеку“, а неодамна го снимила и филмот „Хармони“ кој би требало да излезе во кината идната година. Популарноста ја стекна во серијата „Црно огледало“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1