Познатата глумица првпат ќе стане мајка на 45. години


Американските таблоиди пишуваат дека холивудската актерка Камерон Дијаз (45 ) и нејзиниот сопруг, рокерот Беџи Маден (38), набргу ќе станат родители.

Актерката е фотографирана во ЛА, а на фотографијата под широката облека се гледа нејзината полна фигура.Се шпекулира дека таа и нејзиниот сопруг долго се обидувале да имаат бебе.
Но, се чини дека соништата на глумицата конечно се остваруваат. Три години после венчавката за рокерот од Шарлот, Камерон Дијаз го очекива своето прво дете.
„Камерон конечно има причина да прослави. Таа е бремена“ открил пријател наа двојката, и продолжил:„Тие очекуваат бебе, и не можат да бидат посреќни. Но, сега доаѓа најубавиот дел – со пријателите и семејството ја споделуават веста за бебето а ја подготвуваат и детската соба“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1