Пред несреќата 13 жени на фудбалери на Чапокоензе ставиле иста тетоважа со авион – сега сите се вдовици


Неколку дена пред авионската несреќа во која животот го загубија 19 фудбалери на Чапокоензе, 13 жени на фудбалери од истиот клуб направиле исти тетоважи.tetovazaavioncapokoenze-91112

На тетоважите јасно се гледа срце и мал авион кој симболизира пат до него, открила сопругата на настраданиот капитен Клебер Сантатне.Овие 13 парови требало заедно да заминат на одмор на 9. декември во Доминиканската Република. Жените биле толку возбудени па се решиле да направат исти тетоважи.marija-620x35011 marija-620x350

За жал, сега сите се вдовици.- Клебер ми се јави од аеродромот и ми кажа дека му недостигам. Ми кажа дека ќе ми се јави кога ќе стигне во Колумбија. Повик на крај добив од друга сопруга на фудбалер која ми кажа што се случило – рекла Марија Росанела и додала:

– Сите се сложивме дека подобро ќе беше и ние да умревме со нив отколку да го преживуваме ова.fudbalericapokoenzezeni

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1