Предраг бил прогласен за мртов, семејството се подготвило за погреб а тој станал – болницата со бизарно објаснување


75-годишниот Предраг Г. од Србија деновиве е топ тема откако стана од болнички кревет откако беше прогласен за мртов, а ожалостеното семејство купи ковчег и се спреми да го закопа старецот.

Конечко се огласија и од болницата и дадоа по малку бизарно објаснување за случајот за кој Србија се крена на нозе, бидејќи се смета за лекарска грешка.

– Се случи на 25. јануари, кога е примен повик за домашна посета. Во 18 часот и 20 минути ние бевме кај Предраг. Ние веќе повикавме инспекција и сите одговорни ќе бидат санкционирани. Сепак, постојат сигурни и несигурни знаци на смрт. Несигурни се престанок на дишењето и срцето, а пациентот бил без пулс и не дишел. не беше потпишана потврда за смртта, таа се пишува два часа подоцна. Докторот тврди имало три несигурни знаци во тој момент, велат од болницата за српскиот Еспресо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1