Прилепчанец пронајден мртов во стар бунар, се задушил од издувни гасови


Во стар бунар за вода на м.в. „Орушица“ во Прилеп вчера околу 14 часот бил пронајден мртов 52-годишниот прилепчанец З.М.

МВР информира дека Итната медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство. Причина за смртта било задушување од издувните гасови од моторот за вода.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС Прилеп и јавен обвинител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1