Принцот Хари и Ријана заедно се тестираа за ХИВ/СИДА


Принцот Хари и пејачката Ријана на Светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА, на Бардбадос, заедно се тестираа за овој вирус.hari-rijana

Нивниот потег има за цел да ја истакне важноста од тестирање за вирусот како и да ги разбие предрасудите.

Хари е на двонеделна турнеја во регионот кај Карипското Море, а на него му се придружила американската пејачка која имала настап по повод 50-годишнина од независноста на Барбадос, родното место на Ријана.

Хари пред 20.000 луѓе прочитал порака од кралицата Елизабета во која стоело дека „Барбадос со право треба да е горд на својата култура и природни убавини“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1