Притворените Василески, Арнаудов и Бетмен штрајкуваат со глад


Охридските пратеници Сашо Василески и Љубен Арнаудов како и Богдан Илиевски Бетмен од денес започнале штрајк со глад – дознава Охрид1 од свои извори.

На социјалните мрежи нивните роднини и пријатели пишуваат за штрајкот на притворените. Нивниот притвор беше продолжен за 30 дена, а Апелација ги одби нивните жалби со кои бараа поблага мерка. Осомничените се за тероризам и уставно загрозување поради нивното учество во настаните од 27-ми април.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1