Промовирана македонската евровизиска песна (Видео)


Македонската радио-телевизија вечерва ја промовираше песната со која групата Ај Кју ќе ја претставува Македонија на Евровизискиот фестивал на 8 мај во Португалија.  

Автор на музиката и на текстот на песната Lost and Found e Бојан Трајковски, а аранжанот и продукцијата се на Дарко Димитров.

Истовремено беше промовиран и видео-спотот за песната, чиј режисер е Јован Куциновски.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1