Пронајден 16 годишниот Лука Божиновски


Младиот Лука Божиновски кој вчера беше пријавен за исчезнат, по едно деноноќие барање е пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството.

Лука Божиновски е 16 годишен тинејџер, британски државјанин, кој бил на гости кај своите роднини во Скопје. Лука последен пат бил виден завчера кога излегол од својот дом и се упатил во непознат правец. Според информациите Лука го пронашла полицијата, бил видно исплашен но нема повеќе детали..

-Ви благодарам на сите. После 24 часа потрага, Лука е пронајден. Фала му на Бога е добар, исплашен доста но ќе биде во ред, стои во објавата на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1