Пронајдено изгорено човечко тело во Љуботен


Вчера вечерта во Единицата за известување и командување Скопје, пријавено било дека во село Љуботен била запалена меѓа од ливада.

Излезено е на местото на настанот, пожарот е изгаснат, а во меѓата откриено е изгоренo човечкo тело.

На местото на настанот излегле полициска екипа од СВР Скопје, Итна медицинска помош и дежурен Јавен обвинител по чија што наредба телото е предадено на обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1