Првпат по смртта на синот: Жика излезе во јавност


Срѓан Жика Тодоровиќ првпат се појави во јавноста после големата семејна трагедија, за да ја прими наградата на филмските критичари и новинари за најдобар актер во минатата година.

-Главно добивав награди од колеги, а ме интересира да прочитам во весниците критика за себе и мојата работа, сакам кога е афирмативно.Затоа ова награда ми значи – рекол Тодоровиќ на доделувањето на наградата.

Тој наградата ја доби за улогата во филмот „Бесно куче“.

На Жика пред два месеца во сон му почина тригодишниот син.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1