Рамстор во Скопје евакуиран – имало дојава за бомба


ramstoreТрговскиот центар „Рамстор“ во Скопје е испразнет откако од засега неофицијални информации имало дојава за бомба во објектот, јавува Телеграф.мк.

Според порталот, полицајци проверуваат дали има експлозивна направа во трговскиот центар„Рамстор“. Објектот бил испразнет околу 9:45 часот, а кафулето пред објектот нормално работело.

 Како шо објави Телеграф, пред трговскиот центар можело да се забележатекипи на единицата за антитероризам.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1