Разбојништво во аптека во Лептокарија


Маскирано лице вчера извршило разбојништво во аптека во трговскиот центар „Лептокарија“.

Од МВР информираат дека околу 19.40 сторителот со закана со нож  од вработената одзел пари од дневниот промет, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1