Роналдо доаѓа во Скопје, објави слика од аеродром


Реал Мадрид со сите ѕвезди доаѓа во Скопје, Кристијано Роналдо кој беше неизвесен, ги спакува куферите и ќе биде дел од спектаклот на „Филип Втори“ Арената.

Роналдо на својот Инстаграм објави дека тргнува за Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1