Руски Конзул пронајден мртов во својот стан во Атина!


Амбасадата на Русија во Грција соопшти дека конзулот на Русија во таа земја, Андреј Маланин (55) починал во својот стан во Атина.ruski-konzul-mrtov

Конзулот не се појавил утрово на работа и не одговарал на повиците, пренесе „Прото тема“.

Полицијата дошла во станот и го пронашла конзулот мртов, а моментално се води истрага за причините за смртта.

Според првичните информации, конзулот починал од природна смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1