Се сакале 60 години: По смртта на сопругата открил долго чувана тајна!


Џими и Били Бриленд се венчале во дамнешната 1954 година и по 60 години искрена љубов судбината ги разделила, а потоа се случило нешто што ќе ги расплаче сите. ljubov stari baba dedo1
Имено, Били била учителка и писателка во слободно време, а на многумина им била позната по тоа што постојано пишувала пораки на кои се присетувала на сѐ што треба да го стори тој ден.

Меѓутоа, таа на 13. јануари минатата година починала во 83-та година до животот, а во тој момент се скршило срцето на Џими.Два дена по нејзината смрт, тој забележал ливче во нејзиниот паричник. Тоа биле нејзините последни зборови упатени кон него.

– Не плачи бидејќи си заминав, те молам! Смеј се затоа што живеев! Знај дека сум на посреќно место и тоа таму каде што повторно ќе се сретнеме! – пишувало во пораката, а Бил не можел да им поверува на своите очи.08988767gg

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1