Сестрата и загинала во страшна несреќа, и се појавила во сон, а пораката која и ја пратила е језива!


Емили Кларк (20) била обична девока која работејќи како медицинска сестра им помагала на другите, и тоа го сакала. Студирала медицина и била многу поврзана со своето семејство, особено со помалата сестра Хејли.

Обожавала да се фотографира, како и да ги фотографира и членовите од семејството и пријателите. Сите фотографии ги чувала во својот телефон и ги споделувала на социјалните мрежи. Меѓутоа, на половина од нејзината медицинска кариера сништата и биле нагло угасени. Емили загинала во сообраќајна несреќа откако камион удрил во возилото во кое се наоѓала несреќната девојка со колегите.djevojka-mobitel-sestra-91871

По трагедијата која го погодило нејзиното семејство единствено на што можеле да мислат е нејзиниот телефон во кој биле сочувани сите нејзини спомени. Секако, мислеле дека телефонот бил целосно уништен. Сепак, една вечер нејзината сестра Хејли сонувала повеќе од необичен сон во кој и се појавила токму Емили кажувајки и дека телефонот останал на местото каде што се случила несреќата. Хејли знаела дека тоа не е возможно, но нешто не и давало мир.

Шест месеци покасно, семејството добило повик од полициската станица од каде им било кажано дека телефонот на нивната ќерка и сестра е пронајден недалеку од местото каде Емили го изгубила животот, точно таму каде и кажала на својата сестра во сонот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1