Шокантна снимка од падот на Боингот: Им прелета над глава, па се урна и запали


Петмина членови на екипажот на товарен авион на компанијата „Аеросукре“ загинаа, а едно лице е тешко повредено откако вчера се урна летало во источниот дел на Колумбија.avion-11-640x327

Авионот „боинг 727“, кој летал на линијата Пуерто Карено – Богота, се урнал многу кратко по полетувањето.

На видео записот од местото на несреќата се гледа дека по падот авионот се запалил, јави ТАСС. Причината за несреќата сè уште не е позната.

На интернет се појави видео од страшниот момент од уривањето на авионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1