Силен ветер однесе пензионерка од балкон: Излегла да запали цигара, па паднала од четврти спрат


Силиот ветер кој ја зафати Русија буквално бутна пенционерка од балкон. Како што јавуваат руските медиуми, поради силниот ветер кој дувал со силна брзина 70-годишна старица падна од четврти спрат од станбената зграда и завршила на трауматологија.

– Старицатра излегла на балкон и не можела да се врати дома од силниот ветер, потврдиле од болницата.

Имено, старицата излегла на балконот за да запали цигара, но силниот ветер ја бутнал, но среќа во несреќа што жената паднала на снег па падот се ублажил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1