Силен земјотрес го разбуди Скопје- скопјани излегоа на улица


Силен земјотрес утрово во 6.57 часот го стресе главниот град. Според информациите на Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 4.4 степени според европската скала, на длабочина од 2 киометри. Епицентарот на земјотресот бил на 3 километри југоисточно од Скопје.Силниот потрес предизвика паника и буквално ги крена од кревет скопјани и ги извади надвор на улица. zemjotres-sabajle-640x577 zemjotress-768x382-640x318

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1