Синот на Лепа Брена проговори за киднапирањето


Стефан Живоиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ, беше киднапиран пред 17 години од пред семејната куќа на Бежаниска коса.

Стефан, кој тогаш имал осум години, дури сега проговори за тоа трауматично искуство.

-Се плашев дека тоа ќе ми бидат последните денови во животот. Не отидов на летување, па да бидам опуштен. Имав само осум години, но бев свесен за опасноста. Чувствував неописилв страв. Тука си каде што си, не знаеш што ќе се случи. Во еден момент само се помирив, бидејќи сфатив дека не можам ништо да сменам, изјавил Стефан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1