Сите трагаат по неа: По крвавиот пир ѝ се губи секаква трага на оваа девојка (ФОТО)


Припадник на Исламската држава пред две ноќи со камион влета во масата луѓе на божиќниот саем во Берлин, напад со кој уби 12, а повреди 48 лица. После несреќата, неколкумина се водат за исчезнати, а меѓу нив и 30-годишната Фабриција ди Лоренцо од Италија.berlin-n

На местото на крвавиот пир се пронајдени нејзиниот мобилен телефон и карта за метро, но нејзиното тело го нема и засега не е познато дали настрадала во нападот. Доколку не е, нејасно е зошто веќе два дена не контактирала со семејството, ниту со нејзините најблиски пријатели, пишува италијанската „Република“.

До сега се идентификувани шест жртви, сите државјани на Германија. Семејството на Фабриција стравува дека и таа може да е една од останатите шест неидентификувани жртви. Братот и мајката допатувале во Берлин за да дадат ДНК за споредба.

Таткото е скршен.

– Нема многу надеж за нас. Ја следев целата ситуација и нападот беше готов околу 1:30 часот после полноќ. Се јавивме во Министерството за надворешни работи. Син ми се јави од Берлин, не делува како да има надеж дека Фабриција е се уште жива. Уште чекаме официјална потврда, но да не се залажуваме – вели тажниот татко.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1