Со пиштол в глава го натерале да им помогне во бегството од затвор


Вчера во 23.50 часот, Љ.Д. во полиција пријавил дека затвореници под закана со огнено оружје барале превоз со возило. Според информации на Министерството за внатрешни работи, пријавителот изјавил дека од арестанско одделение – Идризово – КЦ – Скопје О.М. и Б.К., затвореници од Казнено-поправната установа, под закана со огнено оружје, со возило ги пренел во околината на село Нерези.Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.vperenPistol-540x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1