Страотни детали од убиството во затворот: Го заклал од уво до уво и му го јадел лицето


Осуденикот Марко Јовановиќ (27) од Ниш, кој во својата затворска ќелија во Падинска скела го закла цимерот Рамиз Шариќ (34) крвавиот пир го направил така што со жилет го исекол од уво до уво, а потоа му одризнал и дел од увото.

Убиецот, според пишувањето на белградските медиуми, тука не запрел, па со крвта која прскала од вратот на цимерот по ѕидовите на келијата ги испишал имињата „Цеца и Јеца“.988048-06-620x350-94935

-Според првите резултати од истрагата, мотивот за нападот на Јовановиќ во ноќта меѓу вторникот и средата е тоа што не му се допаѓала музиката која Шариќ ја пуштал во ќелијата. Поради тоа се претпоставува дека ги напишал имињата на фолк пејачките Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша, открива соговорник од истрагата.

Инаку Јовановиќ во 2010 година во текот на судењето за убиството на поранешната девојка и нејзиниот сосед се обидел да се извлече глумејќи непресметливост.

Во текот на главниот претрес гледал во една точка пред себе, не давајќи никакви сигнали дека е свесен каде се наоѓа.

Кога е повикан да ја изнесе одбраната, се однесувал ирационално, говорејќи дека слуша крици на некое девојче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1