Стравичниот момент: Мисица брутално ликвидирана на улица


Надзорните камери го снимиле стравичниот момент на убиството на поранешната натпреварувачка за мис Гватамела на улица во главниот град на оваа држава.

Роса Отилиа Рамирез(32) убиена е на 19 јануари додоека се враќала дома, откакао ја одевла ќерката во училиште. камерите го снимиле моментото кога маскиран маж и пришол од задгрб и и пукал во главта.

Полицијата изјавила дека убиецот наверојатно е некој кој ја зпобзнавал и дека се работи за злосотствотоод стратс. се уште никој не е нит осомничен, ни уапсен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1