Телата на Калина и Александар донесени во Македонија, погребот во четврток


По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија.

Нивниот погреб ќе се одржи во четврток.

Младите планинари Калина и Александар загинаа во саботата искачувајќи се на Кајмакџалан. Во еден момент тие се одвоиле од групата и им се губи трагата. Временските услови во тој момент било многу лоши со густа магла и силен ветер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1