Тешка сообраќајка кај Скопски саем


Сообраќајна несреќа се случи пред малку на мостот во близина на Скопски саем. Од сообраќајката има повредени лица и материјална штета.sobrakjajka-policija-nokj-pat

Во сообраќајката учествуваа две моторни возила, односно такси возило марка „рено“ и автомобил марка „форд фиеста“.

Сообраќајот во моментов се одвива отежнато само по една коловозна лента, односно останатите три ленти на булеварот се затворени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1