Тешка сообраќајка: Познат балкански пејач прегази тинејџерка!


17 годишната Мина П. на пешачки премин вечерва околуј 20:30 ја урди автомобил со кој управувал пејачот Халид Муслимовиќ, дознава Блиц. halid

Сообраќајката се случила во Сурчинската улица кога автомобилот налетал на тинејџерката. Таа за среќа се здобила со полесни повреди и пренесена е во Ургентниот центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1