ТРАГЕДИЈА: Дете се самоуби со пушката на својот татко


Во несреќа која денеска се случила во Сараево почина дете кое случајно испукало куршум од пушката на татко му.lovlovecpuska1a

Од оперативниот центар на полицијата во кантонот Сараево изјавија дека несреќата се случила околу 12:30 часот на подрачјето на општината Нов Град и дека смртно страдало едно дете.

Несреќата се случила во семејната куќа во која детето според неофицијалните информации, ја пронашло пушката на својот татко и испукал куршум кој завршил во неговата глава.

На лице место пристингала Брзата помош која констатирала смрт кај детето. Увид извршила и полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1