Трагедија: Млад прилепчанец пронајден мртов на Божик


Вчера а во 15,45 часот во Прилеп поточно во објект од поранешно инфективно одделение, било пронајдено починато лице.rotacija-policija-nokj
Смрт била констатирана од страна на лекар од итна медицинска помош, а увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица-Прилеп, при што било констатирано дека најверојатно се работи за лицето П.М. (26) од Прилеп.

По наредба на ЈО над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1