ТРАГЕДИЈА: Последниот момент на таткото со својот син кој се фрли од мост ќе ве расплака


Фотографијата која го обиколи светот и ги разбуди оние искрени и силни емоции, настаната во момент кога таткото го пронашол својот син како лежи во грмушки, откако момчето било приморано да скокне од мост висок 135 метри. Момчето го преживеало падот, но по тешките повреди момчето починало во болница.screenshot_107

Аријел Ескаланте Перез (12) од Гватамала е храброто момче кое направи нешто многу човечко со што го освои светот. Имено, кога го пресретнала банда и му рекла да бира помеѓу да се смаоубие или да го убие возачот на автобусот, тој одбрал да си го одземе животот.

Никако не можел да се одлучи за возачот бидејќи и неговито татко тоа го работи.

Бандата на Аријел му понудила да одбере дали сака да бие убиен со меч или да скокне од мостот. Го одбрал ова другото, верувале или не тој го преживеа падот од 135 метри. Меѓутоа помошта стигнала многу доцна.

Спасувачките екипи на чело со неговиот татко го bарале Аријел три дена без престан и на крајот го пронашле. Го префрлиле во болница и 15 дена се обидувале да го вратат во живот, меѓутоа безуспешно.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1