Трагедија: Позната водителка ја уби дрво (Видео)


Канчан Нат (58) се враќала од часови по јога и додека преминувала улица настрадаал кога кокосово дрво паднало врз неа.

Таа со многу сериозни повреди е префрлена во болница каде подоцна им подлегнала на повредите.

Инаку, Нат овој месец требаше да го води доделувањето на музичките награди “Rangmanch Ke Sitare”.

„Изгубивме многу драга колешка, пријателка и голем уметник и се на се многу добро човечко битие“, соопштија организаторите на овој настан.

Тие ги повикаа надлежните да истражат дали локалната власт имала одговорност да го тргне старото дрво кое било склоно кон пад.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1