Трагедија во семејството на Мекејлеб, поради загубата ќе стави и крај на кариерата


Лестер Бо Мекејлеб повеќе не е играч на шпанскиот прволигаш Сарагоса.

Тој си замина од клубот и градот поради смртта на неговата мајка, а потоа го известил раководството дека повеќе не се враќа.

Во Сарагоса тој играше само два месеца и настапи на девет натпревари, но и на нив беше еден од најдобрите со просек од 11,9 поени, 2,7 скока и 3,7 асистенции.

Од Меккејлеб уште нема информација дали заминувањето од Сарагоса евентуално би значело крај на неговата кариера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1