Трагедија за прославата на Нова Година во Русија – гостите се угушиле, а настрадале и 3 деца


Руските власти поднеле кривична пријава поради смртта на 7 лица, меѓу кои и 3 деца, во регионот Оренбург на подрачјето на јужен Урал, пренесува ТАСС.

Медиумите пренесуваат дека група луѓе, според првичните информации на истражувачите, се собрале за Нов Година во една куќа, во која жената која требала да ги угости сѐ уште не била пристигната.

Оџакот на печката на гас, на кој се грееле, не бил отворен, па куќата се наполнила јаглероддиоксик од кој настрадале три мажи, жени и нивните три ќерки од 5,6 и 16 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1