ТРАМП ЈА СМЕНИ ПРИКАЗНАТА: Сега ги сака мигрантите од целиот свет


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака имигрантите да доаѓаат во САД од „целиот свет“ по критиките дека зад затворени врати неодамна рекол дека повеќе би сакал да доаѓаат мигранти од земји како што е Норвешка, а не Африка.
Трамп тоа им го кажал на новинарите за време на состанокот со претседателот на Казахстан Нурсулатан Назарбаев во Белата куќа.
– Сакам да дојдат кај нас од целиот свет, од целиот свет, рекол тој.
Трамп на минатонеденлиот состанок со конгресмените за имиграцијата ги запрашал зошто САД би требало да ги примаат луѓето до Африка или Хаити повеќе отколку од земји како што е Норвешка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1