Три деца останаа без мајка, таткото случајно ја застрелал


Новопазарката Данијела П. (380 почина ноќеска во болницата во Нови Пазар како последица од ранување со огнено оружје.

Според сознанијата на „Блиц“ Данијела ја погодил куршум од пушката која испукала додека била во рацете на нејзиниот сопруг В.П. (47).puska

-Тој пушката ја покажувал на својот другар и таа случајно испукала и ја погодила Данијела во гради. Веднаш ја префрлиле во болница, но на несреќната жена и немало спас. Ќе ги испрашаме сведоците и ќе извршиме истрага за да ги испитаме околносите на овој случај и неговото тврдење дека пушката случајно испукала, велат во полиција.

Неофицијално весникот дознава дека сопругот се обидел да изврши самоубиство кога дознал дека жената им подлегнала на повредите, а моментално се наоѓа во притвор.

В.П е страстен ловец и има повеќе парчиња оружје. Со Данијела имал 3 деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1